Deià Fest 2022

La festa de fi de curs de Deià, torna amb nou format i nova ubicació.

La celebració del Deià Fest 2022 va ser al centre cívic de Can Basté (situat al Passeig Fabra i Puig 274, districte de Nou Barris). El programa del Deià Fest va ser el següent:

Horari i programa del Deià Fest:

— D’11 a 13 h. Presentació de projectes en format Pecha Kucha

— De 13 a 15 h. Música i càtering a l’aire lliure

— De 15 a 16 h. Final de festa amb lliurament de premis i diplomes

Premis i diplomes per projectes de cicles formatius. Les categories i els premiats va ser els següents:

  • Gràfica – Grau mitjà – 1r curs – Taller ‘Stop Motion’
    • — Premi jurat Grau Mitjà: Júlia Gironès, Judith Garcia, Aitana Videorreta, Nicole Sango per “Yellow Submarine”
    • — Votació popular: Elizaveta Stepanova, Daphne Rosas, Adriana Mayulas i Naiara Pilares per “South Park”
  • Gràfica – Grau mitjà – 2n curs – Obra final*
    • — Premi jurat Grau Mitjà: Gabriel del Pino per “Isa and Alice”
    • — Votació popular: Gabriel del Pino per “Isa and Alice”
      *Inclou tots els cicles d’impresa i interactiva de 2n curs.
  • Gràfica – Grau Superior – 1r curs – Projecte ABP 3
    • — Premi jurat: Gerard Belmonte, Juanjo Procopio i Sandra Gutiérrez
    • — Votació popular: Raül Ramos, Michele Soto i Lídia Rael
  • Gràfica – Grau Superior – 2n curs – Projecte Integrat*
    • — Premi jurat: Gemma Mulet i Eloy Caro per “Stranded”
    • — Votació popular: Nil Santiago, Ainhoa Araguz, Lluis Adrià Cabello per “Edavane”
      *Inclou tots els cicles: videojocs i realitat virtual de 2n curs
  • Interiors – Grau Superior – 1r curs – Proposta entrada escola
    • — Premi jurat: Alejandra Figueroa i Carla Blesa per “Dentro y fuera”
    • — Votació popular: Óscar Ribera, Sandra Mateo i Gisela Pérez per “Espai Deià”
  • Interiors – Grau Superior – 2n curs – Projecte Integrat*
    • — Premi Cosentino (lliura el premi Jose Ignacio Gatti): Yolanda López per “La Fageda”
    • — Premi Deltalight (lliura el premi Giacomo Damato): Miryam Boudount per “Palau de Llum”
    • — Premi FINSA (liura el premi Juanjo Martín): Nerea Blanco per “Hall d’Hotel”
    • — Premi jurat: Miryam Boudount per “Palau de Llum”
    • — Votació popular: Leo Leguizamo Per “Lobby Hoteler”
      *Inclou a tots els cicles: moblament, efímera i PIDOD de 2n curs

Últimes noticies